ترفندهای جدید ios 6

خواندن متون توسط دستگاه

با استفاده از این قابلیت جدید، پس از انتخاب متون مورد نظر در محیط ‌های مختلف توسط شما، دستگاه متن را برای شما خواهد خواند.

برای استفاده از این قابلیت، وارد Settings  شوید. سپس به General  و بخش Accessibility  بروید. اکنون گزینه ‌ی  Speak Selection را بر روی On  تنظیم کنید. از قسمت Speaking Rate  نیز می‌توانید سرعت خواندن دستگاه را کم و زیاد کنید. همچنین اگر علاقه‌ مندید در حین خواندن متون توسط دستگاه هر واژه‌ای‌ که در حال خوانده شدن است برجسته شود گزینه‌ی Highlight Words  را نیز  On کنید.

پس از این کار در یک محیط متنی نظیر مرورگر Safari،  تکه متن مورد نظر خود را به حالت انتخاب درآورده و سپس Speak  را لمس کنید.

 

عکس‌برداری در حال فیلم‌ برداری!

این قابلیت بسیار جالب است. در iOS 6  می‌توانید در حالی که در حال ضبط یک فیلم هستید از همان صحنه عکس هم بگیرید. برای این کار کافی است در حین فیلم‌ برداری، آیکن عکس ‌برداری در بالای سمت راست صفحه را لمس کنید.

 

دسترسی به تاریخچه مرورگر وب به آسانی

شما می‌توانید تاریخچه صفحات مرور شده توسط Safari  را در  iOS 6 تنها با یک لمس کردن مشاهده کنید. برای این کار کافی است هنگامی که در حال مشاهده‌ ی یک صفحه‌ ی وب هستید فلش سمت چپ موجود در نوار پایین صفحه را لمس کرده و نگاه دارید. خواهید دید که تاریخچه صفحات مرور شده نمایش داده می ‌شود.

 

منبع : ترفندستان

/ 0 نظر / 37 بازدید